Kaip sukurti sėkmingą infografiką?
Naudojant infografiką, galima nesunkiai atkreipti dėmesį į save. Infografika padeda pažangias, reikšmingas idėjas paversti paprasta vizualine forma, suprantama platesnei auditorijai. Mes daug geriau apdorojame skaičius ir grafikus, juos matydami, nei girdėdami.
Neretai noras išreikšti idėją kuo paprasčiau vis dėlto virsta kompleksiška ir nesuprantama grafika, todėl labai svarbu laikytis kelių pagrindinių taisyklių:
Pasakojimas. Infografika turi iškelti vieną klausimą ar temą.
Grafika turi pasakoti istoriją. Pasakojimas turi būti nuoseklus, pateikiami klausimai – tarpusavyje susiję, o plėtojama mintis – nuosekli.
Vienas iš uždavinių, naudojant duomenis, – sužadinti emocijas, sulaukti grįžtamojo ryšio. Nepakanka vien pateikti faktus ir skaičius. Todėl, pradedami kurti infografiką, aiškiai apgalvokite: kokią temą (žinią, konceptą) norite pristatyti? Kokią netikėtą, naudingą, išskirtinę informaciją pateiksite?
Auditorija. Svarbu žinoti, kas šiuos duomenis skaitys. Tipinė klaida, kad dažnai bandoma parodyti tai, kas populiaru – t. y. bendrines kategorijas, o ne tai, kas aktualu būtent Jūsų auditorijai. Svarbu būti specifiškiems, aktualiems ir orientuotiems į tikslinę grupę.
Paprastumas. Labai svarbu kalbėti paprastai – viena idėja viename žingsnyje. Verta įsidėmėti, kad nereikėtų labai sumažinti šrifto, taip pat būtina išlaikyti struktūrą, kad skaitytojui būtų patogu ir lengva skaityti, kad jis suprastų, kur, ką, po ko rasti.
Viešumas. Infografiką reikia viešinti, tik taip ji sulauks dėmesio. Nelaukite, kol ją „kažkas atras ir pastebės“, imkitės konkrečių veiksmų, kad ji būtų pastebėta dabar.
Vienas svarbiausių elementų, atkreipiantis skaitytojų dėmesį, yra pavadinimas. Dėl jo sulauksite vartotojų dėmesio arba ne. Rekomenduojama, kad pavadinimas būtų trumpas, aiškus, patraukiantis dėmesį – kad skaitytojas akimirksniu suprastų, apie ką rašoma tekste.
Techniniai niuansai:
– tekstas turi būti ne per ilgas;
– cituodami būtinai nurodykite informacijos šaltinius;
– įsitikinkite, kad tekste nėra klaidų.
Svarbu, kad duomenys būtų tikslūs, todėl, prieš viešindami informaciją, patikrinkite faktus ir skaičius.
Programos, kuriomis naudodamiesi, galite nesunkiai sukurti dėmesio vertą infografiką
Sukurti infografiką dar niekada nebuvo taip paprasta. Internete rasite daugybę įrankių, padėsiančių sukurti gražiai atrodančią infografiką vos per kelias minutes.
Toliau pateikiame keletą pavyzdžių:
Visme – ši programa leidžia kurti interaktyvius pristatymus, infografiką ir kitą patrauklų turinį. Jūs galite tik pakeisti tekstą pasirinktame ruošinyje ir nedelsdami jį publikuoti. Programa turi itin didelę biblioteką nemokamų formų ir ikonų individualiems sprendimams kurti.
Kurti grafikus naudojantis šia programa yra labai paprasta: Jums tereikia nurodyti vertes, o pasirinkto dizaino grafiką programa sugeneruos automatiškai.
Dar vienas patogumas – organizacijos paskyra, leidžianti grupės nariams prieiti, koreguoti kuriamą medžiagą kartu.
Išbandykite programą, naudodamiesi bazine naryste: ruošinių skaičius bus ribotas, o ant paruoštukų liks programos logotipas. Norint, kad Jūsų paruošti dizainai būtų be programos logotipų, mėnesio narystė kainuos 7 USD. Ir prezentacijas, infografiką bei medžiagą tinklalapiui ruošti taps itin paprasta.
Svarbu: programa turi integruotą analitiką, kuri leidžia sekti, kiek žmonių pamatė Jūsų sukurtą medžiagą, taip pat apsilankymų trukmę ir kitus parametrus. Tai labai vertinga, siekiant kurti efektyvius sprendimus.
Piktochart – taip pat itin paprastai valdoma programa, suteikianti labai plačias galimybes kurti profesionaliai atrodančius infografikos sprendimus. Piktochart išsiskiria ruošinių dizainu, paprastu, į Excel lapą panašiu darbalaukiu, aiškiai išdėstytais įrankiais. Dar daugiau galimybių turėsite, sumokėję mėnesio narystės mokestį, kuris, palyginti su kitomis programomis, yra ganėtinai aukštas – 29 Eur už mėnesį, – tačiau dizaino sprendimų pasiūla to verta.
Canva – labai apgalvota ir nesudėtinga naudotis dizaino programa, infografikos ar kitos reklaminės medžiagos kūrimą padaranti itin paprastą. Peržiūrėkite mokomąją medžiagą, siūlomą pradedant kurti dizainą, – tai padės lengvai atrasti ir suprasti programos elementus. Gražų dizainą sukursite vos per kelias minutes.
Dalis medžiagos nemokama, dalis – mokama. Apmokamas individualus projektas, be mėnesio narystės mokesčio.